Brezplačno svetovanje
Jagodičevje
Vrtnarjenje nam nudi užitek, rekreacijo in sprostitev doma, a hkrati v naravi. Omogoča nam uživanje v lepo urejenem vrtu, ali pa vzgojiti domače sadje in zelenjavo, ob tem pa nas spodbuja k varovanju planeta. Vrtnarite z nami.

Vzgojite svoje jagodičevje
Mnoge družine so se v zadnjem času odločile, da na vrtu, terasi ali balkonu pridelajo vsaj nekaj domačega sadja. Glede na to, da drevesaste sadne vrste potrebujejo več prostora za rast, nam odlično rešitev nudi jagodičevje. To namreč uspeva tudi na relativno majhnem prostoru.
Preberi več
Poceni ali dragi substrati – se nam res splača varčevati?
Čedalje več ljudi si nekaj sezonske zelenjave, zelišč in tudi sadja pridela v loncih, koritih, visokih gredah. Prav tako pa…

10 najpogostejših napak pri sajenju sadnega drevja
Zagotovo smo si enakega mnenja, da je sadje z domačega drevesa najokusnejše. Razlogov za to je več. A če tega ne poskusimo, ne moremo vedeti, saj je to izjemen občutek, da ne omenjam višje kakovosti. Verjetno poznate tisto modrost, da je treba v življenju napisati vsaj eno knjigo, poskrbeti za potomca in posaditi vsaj eno lastno sadno drevo. Pa ga znate pravilno izbrati in posaditi?
Preberi več
Zaščitimo vrt pred mrazom
Temperature se naglo nižajo in kmalu nas bo presenetil tudi sneg. Na vrtu je še kar nekaj zelenjave, pa tudi sadno drevje bo ostalo zunaj, izpostavljeno vremenskim neprilikam. A lahko jim pomagamo čim bolje prezimiti, ker bodo tako v boljši kondiciji za prihodnjo sezono.
Preberi več
Jesenska priprava vrta
Osnova vsakega pridelovanja rastlin so vedno rodovitna in živa tla. Brez kakovostnih tal nam tudi odlična semena, sadike, zalivanje, škropljenje in kakršnikoli drugi dobri ukrepi na vrtu ne pomagajo. Jeseni je čas, da tla pripravimo za pomladansko obdelavo.
Preberi več
Za bogate in sočne jagode je potrebno kolobarjenje vsaki dve leti
Osončena, dobro pripravljena, z organsko snovjo bogata tla so osnova za uspešno pridelavo jagod. Eden izmed najpomembnejših ukrepov je priprava tal in skrbna nega. Na tak način bodo jagode rodile obilno, plodovi pa bodo sočni in bogati.
Preberi več
Fungicid: nov način eko varstva rastlin pred boleznimi
V domačem vrtu se redno soočamo s številnimi glivičnimi boleznimi, ki hitro uničijo naše rastline in nam močno zmanjšajo pridelek, za katerega se dnevno trudimo. Preverite novost, ki je nastala s pomočjo moderne tehnologije za učinkovito rabo na ekološkem vrtu.
Preberi več
Domače jagodičevje: naj bo jagod, borovnic in malin dovolj za vse
Jagodičevje je pri nas vse bolj priljubljeno, saj je zelo okusno in osvežujoče, hkrati pa so okusni drobni sadeži, kot so jagode, borovnice ali maline pravi vitaminski zaklad. Vsebujejo veliko antioksidantov, zato ne smejo manjkati v nobenem vrtu. Jagodičnjak je lahko del sadovnjaka, če imamo prostora dovolj, čudovito pa se obnese tudi v kombinaciji z okrasnimi rastlinami, saj tako v različnih letnih časih pričara posebno lepoto vrta.
Preberi več
Sprememba klime povzroča naval bolezni in škodljivcev rastlin
Posledice podnebnih sprememb so tudi v Sloveniji že precejšnje in izmerljive. V zadnjih letih smo se lahko tudi sami prepričali,…

Povečajte pridelek z najboljšim BIO gnojilom
Podnebje se spreminja, a ne na bolje. Dolgotrajna, obilna deževna obdobja se izmenjujejo s sušo in hudo vročino. Poleg vremena pa naredijo svoje še bolezni in škodljivci. Za ohranjanje zdravih rastlin samo gnojenje ni več dovolj, rastline potrebujejo več.
Preberi več
Kaj kupimo, če kupimo poceni substrat?
Ponudba raznovrstnih zemelj za sajenje in presajanje rastlin je vsako leto bolj pestra, cenovni razpon za posamezen tip substrata pa velik. Kljub temu da na začetku ni videti bistvenih razlik med dražjimi in cenejšimi zemljami, pa se napačen izbor pokaže kasneje, ko se pojavlja vse več težav z rastlinami.
Preberi več
Zakaj je pomembno organsko gnojenje?
V brezplačnem vodiču ZAKAJ JE POMEMBNO ORGANSKO GNOJENJE? strokovnjaki na enem mestu izpostavljajo vse pomembne vidike organskega gnojenja. V branje ga priporočamo vsem, ki želite izvedeti vse od a do ž o organskem gnojenju in se želite pred nakupom dobro informirati.
Preberi več
Zakaj in kako uporabljamo setveni koledar
Setveni koledar po Mariji Thun je eden najbolj popularnih koledarjev ljubiteljev vrtnarjenja, saj so v njem označena obdobja, ki so posebej…

Kako lahko izboljšamo tla
Vsi hočemo imeti rahla tla, bogata s humusum, v katerih raste in bogato obrodi prav vse kar posadimo. A ko pogledamo našo vrtno zemljo, vidimo da je lahko, peščena ali težka, glinena in zbita in čisto vse ne uspeva najbolje. A z nekaj truda jo lahko izboljšamo in pridelamo več.
Preberi več