Brezplačno svetovanje
Trata in okrasni vrt
Vrtnarjenje nam nudi užitek, rekreacijo in sprostitev doma, a hkrati v naravi. Omogoča nam uživanje v lepo urejenem vrtu, ali pa vzgojiti domače sadje in zelenjavo, ob tem pa nas spodbuja k varovanju planeta. Vrtnarite z nami.

Z ekološkim varstvom vrtnic do bujnih in zdravih rož
Kljub izpostavljenosti različnim boleznim vrtnice lahko z ustrezno oskrbo tudi z ekološkimi izdelki ostanejo zdrave in bujne. Pomemben je začetek varovanja rastlin takoj ob olistanju in tedensko ponavljanje.
Preberi več
Tudi na vrtu se zavarujte pred klopi
Klopi se skrivajo v grmovju, visoki travi in listju, vendar pa se mnogi od nas ne zavedamo, da nas lahko ogrožajo tudi na našem zelenjavnem vrtu. Zato je izjemno pomembno, da pomislimo na svojo zaščito in sprejmemo temu primerne ter ustrezne ukrepe.
Preberi več
Tako se na vrtu zaščitimo pred komarji
Toplejše temperature v vrt prikličejo vrtičkarje. V kombinaciji z vlago in dežjem pa tudi komarje. Poleg tega, da se moramo za delo primerno opremiti z orodjem, sadikami, semeni, zemljo in različnimi gnojili, pa ne smemo pozabiti na svojo varnost in udobje. Poskrbite za svoje zdravje, zato naj bo zaščita pred komarji na prvem mestu.
Preberi več
Vpliv dežja na vaše rastline – preprečite gnitje korenin
Vpliv dežja na vaše rastline je neizogiben del vrtnarskega izziva, še posebej v obdobjih, ko deževje postane obilnejše. Čeprav je voda ključna za rast in razvoj rastlin, prekomerna izpostavljenost vodi in njeno zastajanje lahko privedeta do gnitja korenin, kar lahko negativno vpliva na zdravje in produktivnost vašega vrta.
Preberi več
Naredi sam svoje potaknjence vrtnic in privarčuj
Vrtnice, ki so naprodaj v trgovinah, so praviloma cepljene, vzgojiti pa jih je mogoče tudi s potikanjem. Vendar morajo drevesničarji…

Vzgojite svojo sanjsko trato: 6 ključnih opravil za najlepšo trato v soseski
Sanjska, lepo negovana trata sredi cvetočih gredic je želja prav vseh ljubiteljev vrtnarjenja. A taka ne postane sama po sebi, potrebno je kar nekaj truda, znanja ter primernega izbora časa in sredstev.
Preberi več
Do sence z rastlinami v loncih in koritih
Vroče poletne dni vedno lažje prenašamo v družbi rastlin. Še posebej, če nam te nudijo senco na domači terasi ali v katerem drugem bivalnem kotičku ob hiši. Senco največkrat nudijo hitro rastoče enoletne rastline, tiste, ki rastejo navpično iz posod, pa so lahko okras čez celo leto. Sedaj je čas za pripravo in sajenje rastlin, ki nam bodo poleti nudile senco.
Preberi več
Čas je za rez grmovnic, ki cvetijo poleti
Spomladi cvetoči grmi imajo cvetne brste pripravljene že od prejšnjega poletja, zato vsaka zimska rez manjša količino cvetov. Pri poleti cvetočih grmovnicah pa je drugače. Cvetni brsti se pri njih razvijejo na vejah, ki zrastejo od pomladi do poletja, zato jih režemo pozimi. Močnejše kot bodo veje in bolje kot bodo osvetljene, lepša bo grmovnica.
Preberi več
Kako do lažjega vzdrževanja vrta
Čeprav si vsi želimo imeti lep in praktičen vrt se nam včasih zdi, da ga preprosto ne obvladamo več. Neprestana košnja, plevel, zalivanje, obrezovanje, skrb za varstvo rastlin in še marsikaj nam pobere več časa kot si želimo, zato ga manj ostane za uživanje, igro z otroki in druženje s prijatelji v vrtnem kotičku.
Preberi več
Živa meja bo ponos, ki krasi okolico doma
Okoli hiše imamo za mejo številne rastline, med katerimi so tako listopadne kot zimzelene rastline. Da vzdržujemo to naravno pregrado lepo, je potrebno skrbeti zanjo tako z rednim gnojenjem kot pravilno rezjo.
Preberi več
Zaščitimo vrt pred mrazom
Temperature se naglo nižajo in kmalu nas bo presenetil tudi sneg. Na vrtu je še kar nekaj zelenjave, pa tudi sadno drevje bo ostalo zunaj, izpostavljeno vremenskim neprilikam. A lahko jim pomagamo čim bolje prezimiti, ker bodo tako v boljši kondiciji za prihodnjo sezono.
Preberi več
Najpogostejša vprašanja o prezimovanju citrusov
Prezimovanje citrusov v notranjih prostorih se začne pozno jeseni, ko se nočne temperature znižajo pod 10 ºC. A tudi na prezimovanju so mnogi citrusi zelo aktivni, zato jim moramo nameniti veliko pozornosti. Preverite najpogostejše težave ...
Preberi več
Sejanje trave jeseni: prva pomoč po vročem poletju
Obnova trate jeseni pomeni precej truda, a se nam bo ta bogato poplačal v lepem videzu zdrave in zelene površine jeseni in tudi pozimi. Večji uspeh in manj dela pa nas bo čakalo tudi spomladi in v naslednji sezoni.
Preberi več
Trava v poletni vročini – kako jo oživiti?
Visoke temperature z daljšimi obdobji suše in le redkimi prekinitvami s padavinami močno oslabijo trato. Če travo vsaj občasno zalijemo in dognojimo, bo bolje preživela poletje in nas nagrajevala s svojo mehkobo. Preverite 5 nasvetov strokovnjakov za sanjsko trato!
Preberi več
Fungicid: nov način eko varstva rastlin pred boleznimi
V domačem vrtu se redno soočamo s številnimi glivičnimi boleznimi, ki hitro uničijo naše rastline in nam močno zmanjšajo pridelek, za katerega se dnevno trudimo. Preverite novost, ki je nastala s pomočjo moderne tehnologije za učinkovito rabo na ekološkem vrtu.
Preberi več