Brezplačno svetovanje
Nega in dognojevanje
Zimska rez sadnega drevja
Z zimsko rezjo uravnavamo razmerje med bujnostjo in rodnostjo. Čas za zimsko rez je od novega leta pa vse do cvetenja.
Preberi večZimska rez sadnega drevja4 vrste sobnih rastlin, ki jih morate imeti doma
Da bi si v bivalnem prostoru ustvarili kar se da najboljše pogoje za bivanje je koristno, da prostor opremimo z sobnimi rastlinami. Ne samo, da nam bodo polepšale prostor, sobne rastline bodo tudi čistile zrak, izboljšale mikroklimo in naše počutje.
Preberi več4 vrste sobnih rastlin, ki jih morate imeti domaPravilen izbor in namestitev sobnih rož v stanovanju
Sobne rastline so pozimi v notranjih prostorih izpostavljene precej slabim razmeram. Zrak je večinoma presuh, v prostorih je velikokrat pretoplo. Kadar zračimo, pa jih doseže hladen zrak, ki predstavlja stres. Zato je še posebej pomembno, da rastlinam zagotovimo ustrezen prostor, lego in nego.
Preberi večPravilen izbor in namestitev sobnih rož v stanovanjuSobne rože, ki uspevajo ob radiatorju
Zima je čas kurilne sezone in suhega zraka v stanovanju. Izrazitejše razlike v temperaturi zraka in vlažnosti so opaznejše pri radiatorju kot pa pri ogrevanju s talnim gretjem. Pri gojenju sobnih rož moramo biti pozorni predvsem na vlago v zraku in substratu, temperaturo in izbiro rastline.
Preberi večSobne rože, ki uspevajo ob radiatorjuKako v trgovini izbrati pravo božično zvezdo
Božična zvezda je priljubljena rastlina v božičnem času. Da bi ostala lepa čim dlje, je ključnega pomena, da že pri nakupu v trgovini izberete zdravo rastlino. Pri izbiri božične zvezde v trgovini bodite pozorni na nekaj pomembnih dejavnikov.
Preberi večKako v trgovini izbrati pravo božično zvezdoS skrbno izbranim gnojilom do sobne džungle
Za dobro rast in razvoj novih poganjkov in cvetov rastline potrebujejo ustrezna hranila. Dodajamo jih s tekočimi gnojili, v obliki palčk ali granulatov. Pomembno je izbrati pravo gnojilo in način.
Preberi večS skrbno izbranim gnojilom do sobne džungleNikar ne zavrzite pelargonij – najboljši triki za prezimovanje balkonskih rož
Balkonske rastline in posodovke izvirajo iz različno toplih krajev. Primerna temperatura, vlaga in svetloba so odločilni dejavniki za zdravje in vitalnost rastlin med prezimovanjem, pomembna pa je seveda tudi naša oskrba. Velikokrat pa se zaradi neprimernih razmer pojavijo tudi bolezni, škodljivci ali fiziološke težave.
Preberi večNikar ne zavrzite pelargonij – najboljši triki za prezimovanje balkonskih rožNajpogostejša vprašanja o prezimovanju citrusov
Prezimovanje citrusov v notranjih prostorih se začne pozno jeseni, ko se nočne temperature znižajo pod 10 ºC. A tudi na prezimovanju so mnogi citrusi zelo aktivni, zato jim moramo nameniti veliko pozornosti. Preverite najpogostejše težave ...
Preberi večNajpogostejša vprašanja o prezimovanju citrusovJesensko dognojevanje sadnih dreves
Z obilnim pridelkom drevesa iz tal porabijo tudi veliko hranil, ki jih je treba nadomestiti, da bodo ostala zdrava in pripravljena na prihodnjo sezono. Če želimo vsako sezono uživati zdravo domače sadje, moramo sadno drevje pravilno in pravočasno pognojiti. Jeseni je pravi čas za to.
Preberi večJesensko dognojevanje sadnih drevesTrajnostna ureditev gredice na grobu
S premišljenim izborom rastlin in skrbno izvedbo lahko ustvarimo prostor, ki ne le izraža našo ljubezen in spoštovanje do preminulih, ampak tudi obogati okolico. Z upoštevanjem smernic lahko dosežemo trajnostno in estetsko ureditev, ki bo ohranila svojo lepoto skozi vse letne čase.
Preberi večTrajnostna ureditev gredice na grobuPripravimo trato na zimo
Pravilna prehrana, redno košenje, prezračevanje ter temeljito čiščenje zelenice so osnovni koraki, ki zagotovijo, da bo trata pomlad dočakala močna in zdrava. Mraz, sneg, zimska vlaga in suša lahko namreč resno poškodujejo travo, medtem ko se na šibkejših predelih hitro razširijo bolezni.
Preberi večPripravimo trato na zimoGinko in tri najpogostejše težave
Ginko, starodavno in trpežno drevo, ki slovi po svoji odpornosti in prilagodljivosti, kljub temu lahko naleti na nekatere izzive v rasti in negi. Preverite tri najpogostejše težave, s katerimi se srečuje ginko.
Preberi večGinko in tri najpogostejše težaveStrokovnjaki priporočajo jesensko gnojenje
Obilne padavine so zaznamovale letošnje poletje. Poleg poplav je velik del Slovenije močan dež zasitil zemljo in povzročil številne težave, ki se bodo poznale na zemlji več sezon. Čas za ukrepanje je takoj, da zmanjšamo škodo in ohranimo rodovitnost domače zemlje.
Preberi večStrokovnjaki priporočajo jesensko gnojenjeJesenskega gnojenja ne smemo izpustiti
Osnova vsakega pridelovanja rastlin so vedno rodovitna in živa tla. Brez kakovostnih tal nam tudi odlična semena, sadike, zalivanje, škropljenje in kakršnikoli drugi dobri ukrepi na vrtu ne pomagajo. Jeseni je čas, da tla pripravimo za pomladansko obdelavo.
Preberi večJesenskega gnojenja ne smemo izpustitiObnova trate: prva pomoč po vročem poletju
Obnova trate jeseni pomeni precej truda, a se nam bo ta bogato poplačal v lepem videzu zdrave in zelene površine jeseni in tudi pozimi. Večji uspeh in manj dela pa nas bo čakalo tudi spomladi in v naslednji sezoni.
Preberi večObnova trate: prva pomoč po vročem poletju